fortna vysílá

Slovo na neděli a na týden. Nový díl si můžete pustit každé pondělí a pátek:

U ambonu - přehrávač.jpg

nebo v podcastových aplikacích:

apple.png

Slovo na týden nabízejí

 

Bob Fliedr - novinář, spisovatel a písničkář. Pracoval v Ádéčku, Lidových novinách a České televizi. Stál u založení Institutu pro křestansko-demokratickou politiku.

Marcela Kašpárková - publicistka, autorka několika knih rozhovorů a příběhů. Dvacet let učila žurnalistiku a reklamu, věnuje se public relations pro neziskové organizace.

Robert Svatoň - teolog. Působí na CMTF UP v Olomouci. Zabývá se ekumenickou teologií. Působí v redakční radě nakladatelství Refugium Velehrad-Roma.

Jaroslava Šiktancová - divadelní režisérka. Vyučuje na AMU a vede divadelní soubor BodyVoiceBand.

Barbora Šmejdová - teoložka. Působí na KTF UK v Praze, zabývá se dílem C.S. Lewise. Je výkonnou editorkou časopisu AUC Theologica a členkou redakční rady MKR Communio. 

Slovo na neděli připravují

 

Jan Hanák - katolický kněz a dokumentarista. Farář z jižní Hané, pohybující se také v brněnském divadelním a veřejném prostoru 

 

Ladislav Heryán - salesián, kněz, muzikant, biblista. Vyučuje na VOŠ Jabok a pracuje ve věznicích.

Petr Glogar - bosý karmelitán, představený Kláštera Hradčany, rodinný terapeut. Věnuje se mužské spiritualitě a práci s páry.

Josef Prokeš - kněz, farář ve Vodňanech a na Lomci, skaut a horolezec. Stál za rekonstrukcí kostela Svaté Rodiny v Českých Budějovicích.

Pavel Pola - bosý karmelitán, převor Kláštera Pražského Jezulátka. 

Petr Vaďura - farář Evangelické církve metodistické v Tachově. 

Autor rozhlasových pořadů a knih rozhovorů.

U ambonu v karanténě

V době karantény nás U ambonu každodenním slovem provázeli jezuita Petr Vacík, spirituál Nepomucena Tomáš Roule, salesián Ladislav Heryán, farář na Lomci Josef Prokeš a bosí karmelitáni Pavel Pola a Petr Glogar.

U ambonu-16-9 - karanténa - přehrávač.jp
A bylo to dobré

Byl večer a bylo jitro. A bylo to dobré. Dobrá slova tří žen pro neobvyklou dobu. Helena Klímová, Hana Junová a Adriana Sychrová k nám promlouvaly každý týden během doby virové. Jejich dobré slovo ale stojí za poslech i v dalších dnech a týdnech.

A_bylo_to_dobré_player.jpg

fortna | Hradčanské nám. 3/184 | 118 00 Praha 1
Klášter Hradčany Řádu bosých karmelitánů

tel. 603 428 601 | IČ 08814406 | účet 123-1202380237/0100 

© fortna 2020