Informace pro účastníky kurzů s pobytem

Těšíme se na setkání s vámi na kurzech pořádaných Fortnou. Zde najdete obecně platné informace pro naše kurzy a duchovní cvičení. Pokud se informace u některých kurzů liší, je to uvedeno přímo na stránce kurzu, nebo o tom budeme přihlášené účastníky informovat přímo.

Přihlašování a kurzovné

Na kurzy se přihlašuje se přes formulář na webu, na který najdete odkaz u každé akce. Po odeslání přihlášky vám přijde emailem automatické potvrzení o odeslání formuláře. Nejedná se ještě o potvrzení účasti - to vám pošleme následně společně s dalšími informacemi.

Přihlášku považujeme za závaznou po uhrazení kurzovného, ke kterému vás vyzveme. Pokud se nebudete moci kurzu zúčastnit, vrátíme vám poplatek snížený o stornopoplatky (platí od 17.9.2020):

  • více než 30 dnů před akcí – storno 0 %

  • 30-15 dnů před akcí – storno 30 %

  • 14-7 dnů před akcí - storno 70 %

  • Méně než 7 dnů před akcí – storno 100 %

/Aktuálně: V případě zrušení účasti z důvodu nařízené karantény budeme vracení kurzovného řešit po individuální domluvě./

Ubytování

 

/Aktuálně: Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci až do odvolání ubytováváme účastníky akcí v rámci prostorových možností v pokojích po jednom bez účtování příplatků/

Během kurzu jste ubytovaní v klášteře. Pokoje jsou vybavené jednoduše a účelně tak, jak to umožňují prostorové podmínky v klášteře a také aby sloužily zaměření kurzu. Běžné ubytování je ve dvoulůžkových pokojích. Některé pokoje jsou průchozí, takže dva propojené pokoje mohou sdílet 3-4 účastníci. Dva sousední pokoje mají vždy společnou koupelnu a WC. K dispozici je povlečení i ručníky.

Na požádání a za příplatek je možné mít samostatný pokoj (nikoli však koupelnu). Možnost samostatného ubytování (jednolůžkového pokoje) je dána kapacitou kurzu - prosím, vyznačte v přihlášce, zda se pro vás jedná o preferenci, nebo o podmínku vaší účasti. Jednolůžkový pokoj vám potvrdíme až po uzavření přihlášek, doplatek na něj se vybírá až následně.

Výjimečně - pokud je to třeba vzhledem k charakteru kurzu a umožňuje to kapacita - je samostatné ubytování přímo součástí ceny kurzu.

Jídlo

 

Během kurzu jsou zajištěny snídaně, obědy, večeře a drobné svačiny (ovoce, koláč apod.). Průběžně je k dispozici káva a čaj. Vícedenní kurzy začínají večeří a končí obědem, pokud to není uvedeno jinak. Jídelníček je přizpůsobený charakteru kurzu - u duchovních cvičení se jedná spíše o lehčí stravu. Pokud máte nějaká dietní omezení, vyznačte to prosím v přihlášce. Pokusíme se vám vyhovět, případně se s vámi budeme individuálně domlouvat. Účastníky s bezlepkovou stravou prosíme, aby si vzali vlastní pečivo.

 

Příjezd

 

Začátek kurzu uvedený v harmonogramu (zpravidla 18:00) je začátkem programu kurzu a obvykle je možné přicházet 1,5 hodiny před začátkem. Přijďte prosím dostatečně včas, abyste se mohli ubytovat a v daný čas už jste byli připraveni začít.

Na Fortně není možné parkovat. O víkendu je parkování zdarma např. v Parléřově ulici (nad Pohořelcem), během všedních dnů je parkování v okolí placené.

Kontakt

Pokud byste potřebovali další informace, napište nám na fortna@fortna.eu. Jedná-li se o záležitost, která bude vyžadovat konzultaci přímo s doprovázejícími (vhodnost kurzu ve vaší situaci apod.), propojíme vás vzájemně.

fortna | Hradčanské nám. 3/184 | 118 00 Praha 1
Klášter Hradčany Řádu bosých karmelitánů

tel. 603 428 601 | IČ 08814406 | účet 123-1202380237/0100 

© fortna 2020